PR uzmanları gazetecilerde olumlu etki nasıl bırakır?

PR uzmanları gazetecilerde olumlu etki nasıl bırakır

PR uzmanları gazetecilerde olumlu etki nasıl bırakır?

Gazetecilerle her gün PR’cılartemas kuruyor, bu yüzden bir süre sonra hepimizin onlara aynı görünmesi şaşırtıcı değil. İşte bu yüzden, bir gazeteciyle iletişime geçtiğinizde, iyi bir izlenim bırakmak en önemli şeydir. Bir gazetecinin iyi tarafına geçin ve sizi arayan aslında onlar olabilir.

  1. Araştırma yapın.

Telefonu kaldırmadan önce kimi aradığınızı bildiğinizden emin olun. Ne tür parçalar yazdıklarını, neye tutkulu olduklarını ve profesyonel geçmişlerinin (mümkünse) ne olduğunu öğrenin. Ayrıca yayını ve ne tür içerikler veya hikayeler yayınlamayı sevdiklerini de öğrenin. Kime ve neye ikna etmeye çalıştığınızı öğrenin, böylece onların zamanını veya kendi zamanınızı boşa harcamayın.

  1. Aramalara geri dönün.

Bir gazetecinin sizi bir haber ya da alıntı için aradığı zaman gelirse, aramalarını kaçırırsanız onları geri aramayı unutmayın. Kibar olun ve onlara verecek hiçbir bilginiz olmasa bile zamanında geri arayın. İlişkiniz iki yönlü bir ilişkidir – aramalarınıza geri dönmelerini istiyorsanız, onların aramalarına geri döndüğünüzden emin olun.

  1. Kibar olun.

Bir gazeteciyi takip etmeniz veya geri aramanız gerektiğinde, son tarihleri ​​olduğunu unutmayın. Görüşmeye her zaman “Bu iyi bir zaman mı?” Diye başlayın. Sadece kibar ve nazik olduğunuzu göstermekle kalmayacak, aynı zamanda çok fazla konuşma ve zaman kaybı olmadan son teslim tarihine ulaşmışlarsa onlara kolay bir çıkış yolu sağlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*