İçerik Pazarlaması için Sosyal Medyayı Kullanmanın 6 İpucu!

İçerik Pazarlaması için Sosyal Medyayı Kullanmanın 6 İpucu

İçerik Pazarlaması için Sosyal Medyayı Kullanmanın 6 İpucu!

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, içerik hayati bir rol oynar ve diğer tüm çevrimiçi promosyon yöntemlerini yönetir.

İçerik pazarlaması , dijital pazarlamada en hızlı büyüyen uzmanlık alanıdır. Uzmanlar, bunu etkili bir şekilde yapmak için çeşitli yaklaşımlardan yararlanır. Herhangi bir işletme için kaliteli içerik, müşterilerle etkili bir şekilde etkileşim kurmanın ve arama motorlarında bulunmanın harika bir yolunu sağlar.

Arama motoru devi Google, hedef kitleye gerçek ve güvenilir bilgiler sunan yüksek kaliteli içeriği tercih eder. İçeriğin kalitesi aslında sıralamada da belirleyici bir faktördür. En son arama algoritmaları, düşük kaliteli ve intihal edilmiş içeriğin değerini düşürmek için yeterince güçlüdür.

İçerik söz konusu olduğunda bir sonraki büyük şey, genel web içeriği pazarlamasına kıyasla ayrı bir strateji olan sosyal medya aracılığıyla tanıtımdır . Sosyal medya günümüzde birincil dijital pazarlama platformlarından biri olduğundan, çevrimiçi pazarlamacıların iş sonuçlarına ulaşmak için uygun stratejilere hakim olmaları çok önemlidir.

İçeriği sosyal medya aracılığıyla tanıtmak

Sosyal medya aracılığıyla ücretli tanıtım, hedef müşterilerin eline değerli tanıtım içeriği almanın oldukça etkili bir yoludur. Ancak, içeriğiniz için daha fazla trafiğe ve görünürlüğe ihtiyacınız olduğunda, okuyucuları ve sosyal medya takipçilerinizi içeriğinizi kendi sosyal çevrelerinde paylaşmaya ve yeniden yayınlamaya teşvik etmek çok önemlidir.

Neyse ki, blog yazısı içeriğini iyileştirmek ve bunları sosyal medyada daha paylaşılabilir hale getirmek için birçok benzersiz yolumuz var. Web siteniz için içerik geliştirirken bu teknikleri uygulayarak, artan paylaşım sayısı, potansiyel satışlar ve kapalı işler açısından iyi sonuçlar elde etmek için iyi bir konum elde edeceksiniz. İçerik pazarlama çabalarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Tüm yayınlara sosyal paylaşım düğmeleri ekleyin

Sosyal Paylaşım Düğmeleri

Hedef kitlenizin web sayfasında / blogda bir paylaşım düğmesi aramasını beklemeyin . İçeriği sosyal medyada paylaşacak kadar beğeniyorlarsa, en azından onları bu yönde biraz dürtmelisiniz.

İlk noktada, “paylaş” düğmelerini açıkça görünür hale getirerek paylaşımı onlar için kolaylaştırmanız gerekir. İçeriğinizi kopyalayıp yapıştırmak veya URL’nizi sosyal medyada paylaşmak, kullanıcılar için özellikle de akıllı telefonlardan veya diğer taşınabilir cihazlardan erişiyorlarsa (bugün çoğumuzun yaptığı gibi) zor bir görev olacaktır.

Gönderinizi paylaşmak için tüm bunları gözden geçirmek için gerçekten zaman ayıracak kaç okuyucu olduğunu düşünüyorsunuz? Çoğu durumda, çok değil.

Bu nedenle, blog yayınlarına her zaman sosyal medya paylaşım düğmeleri ekleyin, böylece kullanıcılar tek bir tıklamayla paylaşabilir. Bu, sosyal paylaşımları kazanmada büyük bir fark yaratabilir.

Sosyal medya paylaşım düğmeleri eklemenin bir başka avantajı da, yayınınızı paylaşan kullanıcıların sayısını takip ederek popülerliğini analiz edebilmenizdir.

2) Sosyal medya için görsel optimizasyonu

Sosyal Medya için Görüntü Optimizasyonu

Blog yazılarınızda stok görseller kullanıyor olabilirsiniz . Alakalı görselleri yerleştirmek, sayfadaki içeriğin monotonluğunu kırmanın ve ona daha çekici bir görsel çekicilik katmanın iyi bir yoludur. Resimleri kullanmak, sıkıcı bir blog ile büyüleyici bir blog arasında gerçekten bir fark yaratabilir.

Bununla birlikte, yayınlarında stok görseller kullanan tasarımcıların veya web geliştiricilerin çoğu, sosyal medya paylaşımını göz önünde bulunduranları uygun şekilde optimize etmiyor. Sadece resim eklemek yardımcı olmaz.

Facebook, Twitter, Pinterest vb. Gibi büyük sosyal ağ sitelerinde paylaşıldığında bu görüntülerin düzgün şekilde görüntülenmesini ve güzel görünmesini sağlamanız gerekir. Örneğin, siteniz, görüntüleri gösteren Facebook veya Twitter “kartları” oluşturabilir mi? içerik paylaşılıyor mu?

Ayrıca resimlere sitenizin adı veya blog gönderisinin adı gibi alakalı metinler eklemeyi unutmayın. Resimlere metin eklemeniz için kullanabileceğiniz çok sayıda çevrimiçi ve çevrimdışı araç vardır.

Metin içeren resimler, Pinterest gibi resim paylaşım platformlarında harika çalışıyor. Bu resim adlandırma kuralıyla izleyicilerin beynindeki marka veya web sitesi adını da damgalayabilirsiniz.

Onlara alakalı güncel içerikle hitap edin

İçerik Kraldır

Blog yazılarınızı fazla genelleştirirseniz, insanlar onu paylaşmak için hevesli olmayacaktır. Bunları güncel tutmaya çalışın ve her zaman en son endüstri eğilimleri ve küresel olaylarla ilgili konuları dahil edin.

Gönderileriniz, insanların bilmek ve keşfetmek istedikleriyle ilgiliyse, daha fazla isabet ve paylaşım alma şansınız daha yüksektir. Takipçilerinize gönderileri çevrelerindeki diğer insanların yararına paylaşmaları için bir aciliyet duygusu aşılayın.

Kullanıcılarınızı sosyal medya paylaşımı için ödüllendirin

Ayrıca ödüllendirme stratejilerinden de yararlanabilirsiniz. Gönderilerinizi sosyal medya arkadaşları ve takipçileri ile paylaşan kullanıcılarınıza ödüller sunmanıza yardımcı olan birçok araç vardır.

Örneğin, bir yarışma düzenleyebilir ve maliyet avantajlarından yararlanmak için sunduğunuz çeşitli ürün ve hizmetlere karşı kullanılabilecek puanlar sunabilirsiniz.

Sosyal medya sayfalarınızda değerli içerik paylaşın

Bir işletmeniz varsa veya bilgi paylaşımı için bir sosyal medya sayfası işletiyorsanız, çok sayıda takipçiniz olabilir. Hepsi sizin için ideal bir fırsat olan gönderilerinizi haber akışlarında alacaklar.

Sosyal medya kullanıcılarının çoğu, içeriğinizi okumak ve paylaşmak için blogunuza veya sitenize gelmek istemez. Görseler bile paylaş düğmelerine tıklamaktan bile rahatsız olmayabilirler.

Ancak haber akışında harika bir gönderi gördüklerinde, anında paylaş düğmesini tıklama olasılıkları daha yüksektir. Bu nedenle, sosyal medya sayfalarınızı istenmeyen içeriklerle doldurmak yerine, takipçileriniz arasında hit olma olasılığı daha yüksek olanlarla gitmelisiniz.

İçerik Kraldır

Blog yazılarınızı oluştururken acele etmeyin. Bilgiyi sadece ham bir biçimde paylaşmak yetersiz olacaktır.

Sizin lehinize işe yarayan cezbedici bir harekete geçirme ifadesiyle içeriğinizin ilgi çekici, çekici ve benzersiz olmasını sağlamanız gerekir. Bunu başarmak için uzman bir içerik geliştiricisi kiralamak istiyorsanız, bunu yapmak için tamamen yatırıma değer.

İçeriğinizin çeşitli sosyal medyada paylaşımını teşvik etme çabalarınızda başarılı olursanız, bu, ücretli sosyal medya promosyonlarından önemli sonuçlar sağlayabilir.

Öte yandan, sosyal medya aracılığıyla içerik paylaşımı konusunda son derece dikkatli ve düşünceli olmalısınız. Çok hassas bir ortamdır ve sorumlu bir şekilde yapılmazsa, içeriğinizin kendisi size karşı hareket edebilir ve itibarınızı bozabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*