Basın Bülteni Nedir?

basın bülteni

Basın Bülteni Nedir?  Basın bülteni, markanızın hikayesini halka anlattığınız bir iletişim şeklidir. Yine de bir basın bülteninin en önemli özelliği bilgilendirici ve haber değeri yüksek olmasıdır.

Ürünlerinizden birini tanıtmaya çalışmamanız gerektiğini düşünün. Bir basın bildirisi reklamla aynı şey değildir. Bir basın açıklaması bir hikaye anlatmayı amaçlar. Ancak hiçbir markanın hikayesi uygun olmaz. Yıl dönümü gibi önemli marka etkinlikleri için basın bültenleri bırakmalı veya insan hikayeleri olmalısınız.

Basın Bülteni

Hikaye ilginç, güncel ve okumaya değer olmalıdır. Aksi takdirde, kimse basın bültenini yayımlamayacaktır. Kamuoyunu göz önünde bulundurarak basın bültenini yazmanız gerektiğini unutmayın. Ardından, okuyucularının okumaya ilgi duyacağını düşündüğünüz gazetecilere gönderin.

Dahası, objektif bir bakış açısıyla bir basın bülteni yazılmalıdır. Ve WH sorularını cevaplaması gerekiyor – ne, ne zaman, nerede, kim, neden ve nasıl. Mümkünse bu bilgiyi baştan eklemeye çalışmalısınız.

Basın bülteninizin hatasız olduğundan emin olmanız gerektiğinden bahsetmiyorum bile. Bu yüzden tekrar okumak ve çok fazla jargon kullanmadığınızdan emin olmak bir zorunluluktur. Okuyucular, eklediğiniz bilgileri sözlükte sözcük aramak zorunda kalmadan anlamalıdır.

Basın Bülteni Nedir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*