Uzaktan Çalışırken Müşterilerle Etkili İletişim Kurmak için 5 İpucu

Müşterilerle Etkili İletişim

Uzaktan Çalışırken Müşterilerle Etkili İletişim Kurmak için 5 İpucu

Uzaktan çalışma, günümüzde iş sektörünün ayrılmaz bir parçası haline geldi ve hayatta kalmak ve hatta yeni normalde gelişmek istiyorsanız, uzaktan çalışma kültürünü benimsemeniz gerekir. Çalışanlarınızı evden çalışmaya zorlayacak bir salgınınız olmasa bile, uzaktan çalışmanın şirketinize sağlayabileceği faydaları fark etmelisiniz – uzaktan çalışmaya doğru şekilde geçiş yapmanız koşuluyla. Şimdi, uzaktan çalışma, işletmenize finansal tasarruflar gibi oldukça tatlı avantajlar getirse de, birkaç farklı zorluk da yarattığını unutmamak önemlidir.

Bunlardan biri, artık çalışanlarınız uzaktan çalıştığı ve müşterilerle merkezi bir konumdan etkileşim kurmadığı için müşterilerinizle etkili iletişim kurmanın zorluğudur. Sonuçta, müşteri deneyimini iyileştirmenin büyük bir kısmı, en iyi yaklaşımı bulmak için iş arkadaşlarınızla birlikte çalışmaktı. Endişelenmeyin, burada müşterilerinizle iletişiminizi geliştirmenize ve işinizi yeni normale taşımanıza olanak sağlayacak birkaç ipucumuz var. İşte bilmeniz gerekenler.

Takım refahına ve mutluluğuna odaklanın

Akla gelen ilk şey olmayabilir, ancak düşünürseniz, çalışanlarınızın stresli, endişeli veya genel olarak mutsuz olmaları durumunda müşterilerle ve çevrimiçi izleyicilerle mükemmel bir iletişim sürdürmesini bekleyemezsiniz. Artık herkes uzaktan çalıştığına göre, onları işyerinde izleyemiyorsunuz, bu da onların refah ve mutluluklarını bu kadar kolay ölçemeyeceğiniz veya nasıl olduklarını görmek için hızlı bir sohbet için uğrayamayacağınız anlamına geliyor. yapıyorsun.

Bu nedenle önceliklerinizden biri, çalışanlarınızla ihtiyaçları ve akıl durumları hakkında düzenli olarak iletişim kurmak, iletişiminizin odağını sadece çalışmak yerine onların iyiliği haline getirmek olmalıdır. Ayrıca, bireyin nasıl olduğunu kontrol etmek için sık sık bire bir görüşmeler planlayabilirsiniz, eğer hissetmelerini ve daha iyi performans göstermelerine yardımcı olabileceğiniz bir yol varsa ve mümkün olduğunca üretken olmaları için neye ihtiyaçları vardır.

Her zaman müşteri geri bildirimi arayın

Müşterilerle verimli ve ilgi çekici bir şekilde iletişim kuracaksanız, ne düşündüklerini bilmeniz ve bazı yararlı bilgiler için beyinlerini seçmeniz gerekir. Ve müşterilerinizin işletmeniz için önemli içgörülere sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Müşterilerinizle anlamlı bir şekilde bağlantı kurmak ve marka sadakatini artırmak için, müşteri geri bildirimi toplamanız ve bu verilere mümkün olan en kısa sürede göre hareket etmeniz önemlidir.

Müşterilerle Etkili İletişim

Yeni normalde, çevrimiçi izleyicilerinizle bağlantı kurmak için çok dar bir fırsat pencereniz var, bu nedenle müşterilere istediklerini vermek için geri bildirim çok önemlidir. Anketler gönderebilir, müşterilerinizden deneyimlerini değerlendirmelerini isteyebilir ve gönderdiğiniz her ankete küçük bir teşekkür hediyesi ekleyerek onları size dürüst fikirlerini vermeleri için teşvik edebilirsiniz.

Müşterilerle kendi şartlarına göre konuşun

Modern müşteriler, en sevdikleri markalarla kendi şartlarına göre iletişim kurmak isterler, bu da genellikle birilerinin e-postalarına cevap vermesini beklemeye pek istekli olmadıkları anlamına gelir. Çoğu zaman, bir mesaj yazmaktan bile rahatsız olmazlar ve bunun yerine destek ekibinizin onlarla başka, daha hızlı, daha hızlı iletişim kurmasını isterler. Çok kanallı bir iletişim sistemi oluşturmak için gerekli tüm özelliklere sahip bir VoIP planına ihtiyacınız vardır.

Müşterilerle Etkili İletişim

İnternet üzerinden ses protokolü, yalnızca internet üzerinden telefon görüşmeleri yapmanıza değil, aynı zamanda müşterilerle video, metin ve daha fazlası aracılığıyla iletişim kurmanıza olanak tanır. İşletmeniz için en iyi VoIP telefon sistemini ararken, müşterilerinizle her etkileşimden değerli içgörüler elde etmenize ve uzaktaki çalışanlarınızın kolayca erişebileceği merkezi bir veritabanına sahip olmanıza olanak tanıyan CRM entegrasyonu gibi gelişmiş özellikleri aramalısınız. VoIP, tek bir telefon görüşmesini kaçırmanızı veya tek bir müşteriyi kaybetmenizi önler çünkü onların mesajına cevap vermek veya bir video görüşmesine atlamak için orada olmadığınız için.

Uzaktan Çalışırken Müşterilerle Etkili İletişim Kurmak için 5 İpucu

Mesajınızı güncel olaylara göre uyarlayın

Müşterilerinizle ve çevrimiçi izleyicilerinizle konuşurken, markanızın güncel olaylara ayak uyduramıyor veya daha da kötüsü umursamıyor gibi görünmesine izin veremezsiniz. COVID salgınını, bölgenizdeki yerel sorunları veya ilgili haberleri kabul etmeniz ve müşterilerinizle alakalı bir tonda konuşmanız gerekir.

Örneğin, mesajlarınızı COVID krizine uyarlamak, müşterilerinize salgını hesaba kattığınızı ve insanları güvende tutmaya yardımcı olan bir hizmet sunmak için elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı gösterecektir. Sosyal mesafeyi ve uygun hijyeni teşvik ettiğinizden ve müşterilerinizin personelinizle doğrudan temas kurmadan ürün sipariş etmelerine ve almalarına izin verdiğinizden emin olun. Sonuçta, önceliğiniz müşterilerinizi her zaman mutlu etmek olmalıdır.

Soru-Cevap gibi çevrimiçi etkinlikler düzenleyin

Son olarak, çevrimiçi toplulukta değerli bir figür olmaya çalışın. Müşterilerinizle başka bir iletişim kanalı açmak için düzenli canlı etkinlikler düzenleyin ve çevrimiçi izleyiciyi size istedikleri her şeyi sormaya ve markanızla etkileşime girmeye teşvik etmek için canlı Soru-Cevaplar düzenlemeyi düşünün . Bu, marka görünürlüğü ve farkındalığı oluşturacak ve müşterileri sitenize ve destek personelinize yönlendirirken nitelikli potansiyel müşteriler oluşturacaktır.

Uzaktan çalışma, dünya çapında birçok marka için bazı benzersiz zorluklar yarattı ve bunlardan biri müşterilerle iletişimi sürdürme sorunudur. Bununla birlikte, bu önemli ipuçlarına sadık kalırsanız, müşteri iletişimini iyileştirmede ve yeni normalde uzun vadeli büyümeyi sağlamada hiçbir sorun yaşamazsınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*