Satışları Artıran 10 Renk

Satışları Artıran 10 Renk

Satışları Artıran 10 Renk ve Neden

Pazarlamacılar ve grafik tasarımcılar, herhangi bir pazarlama kampanyasının başarısında rengin önemli bir rol oynadığını uzun zamandır biliyorlar. Belirli renkler, müşterilerde belirli duyguları harekete geçirme eğilimindedir, böylece marka alaka düzeyi yaratır ve satın alımları motive eder. Aşağıda, uyandırdıkları belirli duygularla birlikte satışları artıran 10 renk listelenmiştir.

Satışları Artıran 10 Renk

  1. Kırmızı

Kırmızı, gücün rengidir. İnsanların dikkatini çeker ve onu tutar, bu yüzden pazarlama için en popüler renktir. Sadece aşırıya kaçmayın!

  1. Mavi

Güvenilir ve havalı görünmek istediğinizde mavi sizin için renktir. En iyi sonuçlar için maviyi tamamlayıcı renklerle karıştırın.

  1. Pembe

Genç bir kadın nüfusun dikkatini mi çekiyorsunuz? Pembe ile yanlış gidemezsin. Eğlenceli, fırfırlı ve tamamen kadın.

  1. Sarı

Sarı, güçlü bir renktir, ancak aynı zamanda en tehlikeli tondur. İzleyicilerinizin dikkatini çekmek için sarıyı kullanın ve yeteneklerinize güvendiğinizi gösterin.

  1. Yeşil

Yeşil çok yönlü bir renktir. Sıcak ve davetkardır, müşterilere hoş bir his verir. İkincisi, sağlığı, çevreyi ve iyi niyeti ifade eder. Son olarak, yeşil paranın rengidir, dolayısıyla zenginlik düşünceleri yaratır.

  1. Mor

Mor, onu pazarlama materyallerinize bir zarafet ve prestij dokunuşu katmak için mükemmel kılan telif hakkının rengidir.

  1. Altın

Altın da aynı şekilde zarif ve prestijlidir, ancak mor ile eşleşemeyecek bir güç öğesi ekler. Mor veya yeşil ile kombinasyon halinde altın, zenginliği ve soyağacını simgeleyen güçlü bir renktir.

  1. Portakal

Turuncu enerjidir. Güçlü dikkat çekici özelliklere sahip, eğlenceli ve havalı ve müşterilere son teknoloji bir şirketle uğraşıyormuş gibi hissettiriyor.

  1. Kahverengi

Toprak tonu olan kahverengi, müşterileri rahatlatan rahat bir renk olarak bilinir.

  1. Siyah

Siyah, çok yönlü başka bir renktir. Modern veya geleneksel, heyecan verici veya rahatlatıcı olabilir. Kontrast bir renk olarak kullanılan siyah, en çok hangi ruh haline dönüştürmek istediğinize dram ekler.

Linkedin Pazarlama Stratejisi Nasıl Geliştirilir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*