PR uzmanlarının neden hala geleneksel medyaya ihtiyacı var?

geleneksel medya

PR uzmanlarının neden hala geleneksel medyaya ihtiyacı var?

Sosyal medya, haber yayma aracı olarak PR stratejisinin bir parçası olarak giderek daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte, haberlerinizi hem geleneksel hem de sosyal medyaya aktarmak önemlidir.

Pek çok gazete ve derginin tirajı düşerken, PR profesyonelleri gazete, dergi, televizyon ve radyo gibi geleneksel medyayı göz ardı etmemelidir.

  1. Geleneksel medya anında tanınır. Uzun zamandır ortalıkta olduğu için, ortalama bir kişinin bölgedeki en popüler blogdan ziyade yerel gazetenin adını biliyor olması çok muhtemeldir.
  2. Geleneksel medya kuruluşları sosyal medyadan daha fazla statüye ve yetkiye sahiptir, bu nedenle geleneksel medya kapsamı güvenilirlik kazanmanıza yardımcı olacaktır.
  3. Sosyal medya, geleneksel medyadan beslenir. Blogcular genellikle haberleri geleneksel medyada duydukları gibi yazarlar, bu nedenle geleneksel medyada yer alıyorsanız muhtemelen sosyal medyada görüneceksiniz – hatta kendi sosyal medyanızla başlayabilir.
  4. Geleneksel medya kuruluşları sosyal medyayı kullanır ve bu sosyal medya sitelerinin genellikle geniş bir okuyucu kitlesi vardır. Basılı tirajın düşmesine rağmen, geleneksel medya hala hem çevrimiçi hem de çevrimdışı geniş kitlelere ulaşmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*