PR stratejinize videoyu dâhil edin!

PR stratejinize video

PR stratejinize videoyu dâhil edin!

Videoyu iletişim için kullanmak, daha fazla işletmenin videonun hedef kitlesine ulaşma gücünü fark etmesiyle giderek daha popüler hale geliyor. YouTube şu anda Google’dan sonra ayda 800 milyon benzersiz kullanıcıyla en büyük ikinci arama motorudur. Bu, her gün video izleyen ve bunlarla etkileşim kuran çok sayıda insan olduğu anlamına gelir ve işletmenizin bundan faydalanması gerekir. O halde, bir mesajı farklı bir şekilde iletmek ve hedef kitlenizle etkileşimi artırmak için PR stratejinize video eklemek harika bir fikirdir.

Halkla ilişkiler için videodan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair bazı ipuçları.

Web sitenizi daha fazla kişinin görmesini sağlayın.

Arama motoru optimizasyonunuzu artırmak için web sitenize videolar yerleştirebilirsiniz. Araştırmalar, üzerinde video bulunan bir web sayfasının Google sonuçlarının ilk sayfasında görünme olasılığının 53 kat daha yüksek olduğunu göstermiştir. Bu, mesajlarınızı daha fazla kişinin görmesini istiyorsanız, web sitenize bir video eklemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri çekmenize ve iletişiminizin etkinliğini artırmanıza yardımcı olacaktır.

Etkileşim Videoları, hedef kitlenizle etkileşiminizi artırmanın harika bir yoludur.

Çoğu zaman insanlar bir videoyu izlemeyi tercih ederler ve daha sonra bilgiyi daha hızlı almalarına izin verdiği için bir metin bloğunu okurlar. Araştırmalar, insanların bir web sitesinde video ve ardından metin içeren bir web sitesinde daha fazla zaman geçireceğini de göstermiştir. İnsanları sitenizde daha fazla zaman geçirmeye ve içeriğinize bakmaya teşvik etmek için web sitenize, sosyal medya sitelerine veya blogunuza videolar ekleyebilirsiniz. Bu, farklı bir şekilde iletişim kurmanın ve hedef kitlenizi yanıt vermeye teşvik etmenin harika bir yoludur. Hedef kitlenizle iletişim kurarken, bir şeyi kelimelerle tarif etmek yerine onlara bir video ile gösterebilirsiniz. Bu, hedef kitlenizin iletişiminize olan ilgisini artırabilir ve mesajınızı almalarını kolaylaştırabilir. Bu, özellikle iletmeniz gereken karmaşık bir mesajınız varsa faydalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*