PR ile uğraşırken yaygın hatalardan kaçının!

yaygın hatalar

PR ile uğraşırken yaygın hatalardan kaçının!

İyi bir PR danışmanını etkisiz bir PR danışmanından ayırt etmek çok kolaydır, sadece bir gazeteciye sorun. PR söz konusu olduğunda, projenin / müşterinin PR hedeflerini belirlemek ve stratejinin amacına hizmet eden taktiklerle iyi düşünülmüş bir strateji geliştirmek önemlidir.

Her taktik uygulamasında özen ve hassasiyet, söylediklerinizin medya ve hedef kitleler tarafından etkili bir şekilde dikkate alınması için çok önemlidir. İyi bir PR danışmanı ayrıntılara dikkat eder, stratejinin ve zamanlamanın önemini anlar, birlikte çalıştığı müşteriyi ve medyayı anlar ve doğrudan konuya girme becerisine sahiptir.

Halkla ilişkiler faaliyetlerinde bulunan bir kişi genellikle zaman sınırları, son tarihler ve sonuçlar için yüksek beklentilerle karşı karşıya kalır. İyi ve etkisiz PR kişisi arasındaki fark, görevin stresiyle nasıl başa çıktıklarıdır. Bazen panik, kötü düşünülmüş bir stratejiye, acele bir çabaya, birçok hataya ve nihayetinde kötü bir sonuca neden olabilir.

Kötü zamanlama

Zamanlama çok önemlidir ve çoğu zaman halkla ilişkilerle ilgilenen kişiler görevlerine bir adım önde başlamazlar. Dergiler, gazeteler ve diğer medyalar için teslim süresini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kötü dil seçimi

Jargon ve moda sözcükler, tüm basın bültenlerini okumak için çok az zamanı olan editörleri etkilemez. Konuya sade ve basit bir dille gelin. Kötü yazılmış basın bültenleri. Hatalar, ihmaller, kötü yazılmış cümleler, uzun kopya ve zayıf yapı, basın bültenlerini çöpe atan tuzaklardır. Okuyucunun dikkatini çekmeniz, konuya hızlıca ulaşmanız ve olay veya aktivite hakkındaki bilgileri takip etmeniz gerekir. Kısa tutun ve ilgili tüm ayrıntıları ekleyin.

Kötü takip

Sesini duyurmak istiyorsanız, birisi sizi aradığında takip soruları olduğunda hazırlıklı olun. Pek çok işletme, anlaşmayı kapatmaya hazır olmadıkları için hikayelerini kaybeder.

Çok fazla heyecan

Olumlu olmak istersiniz, ancak üstünlük belirten ifadeler sıkıcı hale gelir ve okuyucularda şüphe uyandırabilir. Unutmayın: Haber medyasına hitap ediyorsunuz, bu nedenle onlara desteklenen gerçekleri sağlayın ve genelleme ve abartılardan kaçının.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*