Neden bir hikaye anlatıcısı olmanız gerekiyor?

Neden bir hikaye anlatıcısı olmanız gerekiyor

Neden bir hikaye anlatıcısı olmanız gerekiyor? Herhangi bir başarılı işletme sahibi, girişimci veya lider size yararlı ve ilginç hikayeler paylaşmanın olumlu bir itibar ve sağlam bir güvenilirlik oluşturmada güçlü olabileceğini söyleyecektir. Bu nedenle, iş dünyasında rekabetçi olabilmek için artık hikayenizi anlatmak ve paylaşmak konusunda daha bilgili olmanız gerekiyor. Medya manzarası önemli ölçüde değişti ve şu anda sosyal medyaya karşı 140 karakterlik tweet ve açıldıktan saniyeler sonra kaybolan görsellerle rekabet ediyor. Elinizdeki geleneksel medya ve sosyal medya platformlarının sayısı ile hikayelerinizi izleyicilerinizle paylaşmak çok kolay. Sadece anlatımınıza sahip olmanız ve onu geniş bir şekilde paylaşmanız gerekir. Kitlenizin ilgisini çekecek ve profilinizi yükseltmenize yardımcı olacak iç hikayenizi bulmanın bazı yolları şunlardır:

  1. Girişimciler için hikaye anlatımı

Herkesin anlatılmayı bekleyen benzersiz bir hikayesi vardır. Anlatacak hikayen olmadığını düşünebilirsin. Aslında, kişisel hikayeniz, girişimci güçlerinizden biridir. En güçlü girişimci hikayeleri, herkesin bağ kurabileceği tutku ve dönüşüm hakkındadır. Öyle ya da böyle, hikayeleriniz diğerleriyle ne kadar yankılanırsa, hikayelerinizin hatırlanması ve paylaşılma olasılığı o kadar artar.

  • Sizin girişimci hikayeniz

Gazeteciler de dahil herkes girişimcinin hikayesini duymayı sever. Bu, çoğu kişinin “Kahramanın Yolculuğu” olarak adlandıracağı şeydir. Önce maceraya çağrılıyorsunuz. Sonra yol boyunca zorluklarla ve engellerle karşılaşırsınız. Sonra, zorluklar ve zorlukların içinden zafer, zaferi bulduğunuz ve aradığınız şey var. Ve son olarak, “geri dönersiniz.” Bu, memleketinize geri dönmek anlamına gelmeyebilir: bunun yerine başarınızı artırmak, hikayelerinizi başkalarıyla paylaşmak veya başka bir maceraya başlamak anlamına gelir.

  • Hikâyenizi anlatmaya başlayın

Bu hikâye anlatma modeli, girişimci başarının temel unsurlarından biridir. Liderliğinize güçlü bir anlatı vermek ve ilgi çekip itibarınızı inşa edebilecek bir mercek sağlamak için herhangi bir bağlamda uygulanabilir. Bilinmeyenden Uzmana kitabımın ilk bölümünde, hikayelerimden birini sizlerle paylaşıyorum ve bu, kitabın sahnesini oluşturmanın güçlü bir yolu. Sayısız kez kullanıldı. Aslında, tüm TEDx Konuşmamın temeli bu . Girişimci hikayenizi ortaya çıkarmak için zaman ayırın. Mesajlarınızı sizin için önemli olan kişilerle paylaşmanın güçlü bir yolunu bulacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*