Medyada daha iyi yer almanıza yardımcı olacak 5 değerli ipucu!

Medyada daha iyi yer almanıza yardımcı olacak 5 değerli ipucu!

Bir ağaç ormanda düşerse ve etrafta kimse onu duymuyorsa – ses çıkarır mı? Medyanın kapsamı, işletmenizin başarılı olmasına veya başarısız olmasına yardımcı olabilir; bu, şirketinizin medya profilini nasıl yönettiğinize bağlıdır. Harika bir mesajınız olabilir, ancak kimse dinlemiyorsa, onu tanıtmaya çalışmak nankör bir görevdir. Önümüzdeki zorluk, doğru hikayeyi doğru insanlara doğru zamanda anlatmaktır. Bir terfi fırsatı ortadan kalktı mı, onu yeniden ele geçirmek zordur. İşte sahip olduğunuz maruziyetten en iyi şekilde yararlanmanıza ve bunun ötesine geçmenize yardımcı olacak beş ipucu.

Zamanlama

İşte senaryo – paylaşacak harika haberleriniz var. Yenilikçi bir yeni ürün, bir işe alım darbesi veya tüketicilere bir şekilde fayda sağlayacak pozitif bir şirket girişimi olabilir. Acele etmeden ve tüm internette yayınlamadan önce kendinize bir soru sorun: ” Neden insanlar bu hikayeyi şimdi duymaya ihtiyaç duyuyor?“Yıldaki olayları önceden haritalamak iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde, haberlerinizle en büyük sıçramayı yapmak için en iyi zamanı bulabilir ve hatta hikayenizi dünyanın başka yerlerinde meydana gelen güncel olaylara bağlamayı düşünebilirsiniz. Doğru anda atış yapmak, vuruş ve flop arasındaki fark olabilir. Bir gazetecinin teslim tarihlerini ve kime yazdıklarını düşünün. Aylık birçok dergi, özellikler üzerinde aylar önceden çalışır, bu da Haziran ayında Sonbahar hikayelerinizden bahsetmeniz gerektiği anlamına gelir.

Etkileyici bir hikaye anlatın

İşlerin zamanlamasını mükemmel bir şekilde yaptığınızı varsayalım – sonraki adım, abartı veya tantana olmadan birinin dikkatini çekmektir. Tek amaç, daha sonra seni hatırlamalarıdır. İkna edeceğiniz ilk kişi, sizin hakkınızda yazmasını isteyeceğiniz gazeteci olacaktır – bu insanların günde yirmi defaya kadar hikâyeler oluşturduğunu ve bir okuyucunun ilgisini çekecek bir şeyler aradığını unutmayın. Önceden anlatacak harika bir hikaye hazırlamadıysanız, bir gazeteciyi yazmaya değer olduğunuza ikna edemezsiniz.

 

İvmeyi sürdürün

Kampanyanız çalışmaya başladığında devam edin. Bir halkla ilişkiler kampanyasını sürdürmek, yeniden ateşlemekten daha kolaydır. Çevrimiçi bir varlığınızı geliştirmek için bloglar, makaleler ve haber bültenleri yayınlayın (ancak medyaya götürmeden önce web sitesinde sıcak haberleri yayınlamayın. Web sitenize geldiğinde artık haber değildir). Sen olabilir daha iyi SEO optimize görünürlüğünüzü artırarak, pazarlık. Daha fazla medya araştırmacısı, yeni bağlantılar ararken şirketinizi bulacak, bir ağ oluşturmaya ve markanızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Hiç kimse dinlemiyormuş gibi hissettiğinde bile, mesajınızı sürdürmek durumunuzu sağlamlaştırır.

Sosyal Medyanın Etkili Kullanımı

21 nci Yüzyılın sözcüsü, daha iyi medya kapsamı oluşturmak ve korumak açısından hayati önem taşımaktadır. Pazarınıza ulaşmak için etkili bir yöntemdir ancak kullandığınız platformun sınırlamalarına dikkat edin. Twitter’ı gazetecilere satış konuşması yapmak için “soğuk arama” yapmak için kullanmayın. Bunun yerine, birlikte çalışmak istediğiniz kişileri belirlemeye ve önce bir ilişki kurmaya çalışın (örneğin, çalışmalarını düzenli olarak okuyun, hikayelerini paylaşın, bloglarına yorum yapın). Mesajınızı dönüştürmede etkili olabilir. Uzun soluklu olmak için yeterli karakter yok, mesajınız söylemek istediğiniz şeyin beyaz ateşli özü olmalıdır . Yakalanmasının tek yolu bu.

Bir Hatırlatma Tutun

Başarılı bir pazarlama kampanyası tüm hızıyla ilerlediğinde, büyük bir medya kapsamını koruduğunuzdan emin olun. Arşivi sitenizin görünür bir yerinde tutun ve insanları ona yönlendirin. Basılı yayınları tarayın ve yükleyin veya yazdırın ve ofislerinize koyun ( medya kapsamını kırpmak ve görüntülemek için uygun telif hakkı lisanslarına sahip olduğunuzdan emin olun  ). Fiziksel bir hatırlatıcı, çevrimiçi bir hatırlatma kadar iyidir. Artık sağlamadığınız bir ürün veya hizmetten olumlu söz ediliyor olabilir – sorun değil. Kapsam, en iyi şirket olduğunuzu hatırlatır. Zaferinizin kanıtı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*