Medya profilinizi nasıl büyütebilirsiniz?

Medya profilinizi nasıl büyütebilirsiniz?

İşletmeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun veya hangi sektörde olursanız olun, bir medya profili önemlidir. İyi bir medya profili, yeni müşteriler çekmeye, marka bilincini artırmaya ve şirketinize güvenilir bir imaj kazandırmaya yardımcı olmanın yanı sıra, işinizi büyütmenize ve geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Ancak, doğru kurumsal imajı medyaya ulaştırmak herkesin bildiği gibi zordur. İşi kendiniz yapıyorsanız, bir basın bültenini nasıl dikkatli bir şekilde hazırlayacağınızı veya bir sosyal medya kampanyasını nasıl uyarlayacağınızı bilmek zor olabilir. Başlamanıza yardımcı olmak ve çevrimiçi varlığınızı ve kurumsal imajınızı üretken ve pratik bir şekilde nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda size birkaç fikir vermek için, medya profilinizi büyütmek için ipuçlarımızı burada bulabilirsiniz.

Güçlü bir marka yaratın

İyi bir medya profiline sahip olmak için güçlü bir markaya sahip olmanız gerekir. Kolayca tanımlanabilen bir logo ve iyi tasarlanmış bir web sitesi, güçlü ve uyumlu bir marka kimliği oluşturmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, tüm çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama materyallerinizdeki ses tonunun aynı olduğundan, USP’nizin açık ve öz olduğundan ve müşterilerin ve daha geniş halkın pazara ne getirdiğinizi tam olarak bildiğinden emin olmanız gerekir.

Güçlü bir marka, medya profilinizi oluşturmak için size iyi bir temel sağlayacaktır. Kolayca tanımlanabilen – ve sektöre uygun – bir şirket imajı, hedef kitlenizi ve ilgili medya kuruluşlarını hedeflemeyi daha kolay hale getirecektir. Markanız yalnızca müşterilerin ve medya şirketlerinin şirketinizi ve ne sunduğunuzu anlamalarına yardımcı olmakla kalmayacak, şık, yenilikçi ve göz alıcı tasarım, gelecekteki müşterilerin web sitenizi ziyaret etme ve şirketinizi gelecekte hatırlama olasılığını artıracaktır.

Sosyal medya varlığı

İyi bir sosyal medya varlığı, şirketinize çeşitli şekillerde fayda sağlayacaktır. SEO ve yerel aramalar için harika olmasının yanı sıra, şirket imajınızı sağlamlaştırmanıza ve aradığınız hedef kitleyi çekmenize yardımcı olacaktır . Hala Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest’e kaydolmadıysanız veya sosyal medya profillerinizde içerik eksikse, nadiren kullanılıyorsa ve hatta uykuda kalıyorsa, şimdi onları canlandırmanın ve sizin için çalışmasını sağlamanın tam zamanı. En çok sosyal medya platformunu seçmeniz gerektiği söylenmelidir, ancak bir kez müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi bulacağınızdan emin olduğunuzda.

Amaçlar ve hedefler oluşturun

Uzun vadeli iyi bir hedef olmasına rağmen, ‘medya profilini büyütmek’ aynı zamanda geniş bir hedeftir. İşletmenizin uzun vadeli hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için, kısa vadeli hedefler belirlemek önemlidir. Hangi demografileri hedeflemek istediğinizi, işletmenizin hangi yönlerini tanıtmak istediğinizi ve hangi coğrafi alanlarda profilinizi yükseltmek istediğinizi düşünün.

Bunu yaptıktan sonra, hedeflerinize ulaşmanın ve hedeflerinize ulaşmanın belirli yollarına bakın. Örneğin, mesajlarınızı iş dünyasının belirli bir bölümüne iletmek isteyebilirsiniz, bu nedenle dikey medyada PR ve reklam kampanyaları yürütmek, başlamak için harika bir yer olacaktır. Bu, birçok senaryo için geçerli olabilir – örneğin, üst düzey bir kitleye satış yapmaya mı çalışıyorsunuz? Ardından lüks medyayı hedefleyin . Ya da sosyal medyadaki varlığınızı artırmak, örneğin daha fazla Facebook veya Twitter takipçisi kazanmak, içeriğinizin aldığı ‘beğeni’ veya ‘paylaşım’ sayısını artırmak istiyor olabilirsiniz. Kesin hedefler belirleyerek, iş hedeflerinizi daha ulaşılabilir hale getirebilir ve medya kampanyanıza daha iyi bir başarı şansı verebilirsiniz.

Eğilimlerden yararlanma

Ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya çevrimiçi içeriğinizi sosyal medya ağınızdaki mevcut eğilimlerden, medya kuruluşlarından ve bağlantılarından yararlanacak şekilde uyarlayabilirseniz, şirketinizden bahsetme, sayfanıza bağlantı verme ve tesislerinizi ziyaret etme olasılığı çok daha yüksek olacaktır. Sektörünüzdeki trendlerin zirvesinde kalmanızı sağlamak için okuyarak, doğru gruplar içinde ağ oluşturarak ve çevrimiçi uyarı hizmetlerini kullanarak trendleri takip ettiğinizden emin olun. Sonra bunları kendi yararınıza kullanmanın bir yolunu bulun.

Medya profilinizi yükseltmek hakkında daha fazla fikir veya şirketinizin Halkla İlişkileriyle ilgili yardım için sitemize bir göz atın veya ekibimizin bir üyesiyle iletişime geçin .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*