İlk Beş PR Hatası!

PR Hatası

İlk Beş PR Hatası!

Onlineteknolojinin genişlemesi, Halkla İlişkiler yöntemlerinde büyük değişiklikler gördü. Online bir PR Stratejisi artık bir kampanyanın temel bir unsurudur. Ancak stratejinizin doğru yöntemleri ve yaklaşımları içerdiğini nasıl anlarsınız? Çevrimiçi bir PR Stratejisi yalnızca Facebook, blog oluşturma ve Twitter gibi sosyal medya araçlarını içermemeli, aynı zamanda bu ortamlar arasındaki farkları anlamalı ve her birini en iyi nasıl kullanacağını bilmelidir.

  1. Basın Bülteni Toplu Gönderme

Aynı basını tüm medya bağlantılarınıza e-posta ile göndermek ve birkaç kişinin yanıt vereceğini ummak en iyi yaklaşım değildir. Hedef kitlesi müşterinizinki ile eşleşen birkaç yayını hedefleyin ve basın bülteninizi uyarlayın.

  1. Blog Yazarlarının Gücünü Görmezden Gelmek

Bloglar niş, ilgilenen bir kitle tarafından okunur ve bu, birçok PR uzmanının kullanmadığı güçlü bir araçtır. Alakası ne olursa olsun basın bülteninden sonra basın bülteni göndermeyin. Blogu okuyun ve içerik ve stile kendinizi alıştırın.

  1. Müşterinize Bakmama

Bir PR kampanyası başlatıldığında, ticari itibarlar ortaya çıkar. Haber beslemelerini ve uyarıları izlemek, gündeminizde üst sıralarda yer almalıdır. Çevrimiçi medyanın sunduğu anlık olumsuz veya olumlu tepkilerle, söylenenlere tepki verebilmek çok önemlidir.

  1. Sosyal Medyayı Kullanmamak

Doğru kullanıldığında, sosyal medya çevredeki en güçlü PR araçlarından biri olabilir. Binlerce kişi bilgilerinizi görebilir ve müşteriniz hakkında bir konuşma başlatabilir. Bunları çevrimiçi bir PR kampanyasının parçası olarak kullanmamanın hiçbir mazereti yok.

  1. Etki Yönetimi

Kampanyanızın en büyük etkisinin nerede meydana geldiğini takip etmek çok önemlidir. Hedef kitlenizin neye en olumlu tepki verdiğini bilmek ve çalışmayan alanlarda çalışmak, herhangi bir iyi PR stratejisinin bir parçasıdır. Güçlü ve iyi düşünülmüş bir çevrimiçi PR Stratejisi, markanızı yalnızca geleneksel PR’ın başarabileceğinden daha binlerce kişinin görmesi anlamına gelebilir. Hedef kitlenizi ve mevcut onlinearaçları bilerek, PR kampanyanızın sonuçlarını en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*