Gazetecilerin dikkatini nasıl çekebilirsiniz?

gazetecilerin dikkati

Gazetecilerin dikkatini nasıl çekebilirsiniz?

Gazeteciler her gün hızlı tempolu, gergin bir ortamda çalışıyor ve sadece dikkatlerini hemen çeken hikayeleri arıyorlar. Sürekli olarak basın bültenleri, PR danışmanlarından telefon görüşmeleri ve en yeni ve en iyi ürün veya iş fikirleri hakkında e-postalar alırlar. Bu nedenle, fark edilmenizi sağlamak için medyayla iletişim kurarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var.

  1. Daha fazlasını öğrenmek istemelerini sağlayın

Onlara bir medya bülteni gönderiyor veya telefonla bir makale sunarken, önce en ilginç bilgileri sunduğunuzdan emin olun. Bilginin farklı medya türleri için uyarlanması gerekebilir, örneğin: topluluk gazeteleri genellikle yalnızca yakın alanıyla ilgili bir şeyle ilgilenir. Gazeteci başından beri ilgilenmiyorsa, çoğu medya bülteni baştan sona okunmaz bile.

  1. Girişiminizi kişiselleştirin

İster e-posta gönderin ister telefon edin , önce biraz araştırma yapın ve hangi gazeteciyle konuşmak isteyebileceğinizi bulun. Sadece birinin adını kullanmak onların dikkatini çekebilir ve biraz çaba sarf ettiğinizi ve ülkedeki hiçbir medya kuruluşunu aramadığınızı hissettirir. Toplu bir e-posta gönderiyorsanız, BCC’ye tüm e-posta adreslerini gönderdiğinizden emin olun, böylece gazeteciler bunu ülkedeki her medya kuruluşuna gönderdiğinizi bilmesinler, herkesin sahip olduğunu bildikleri bilgileri kullanmaya daha az meyilli olacaklardır.

  1. Zamanınızı akıllıca seçin

Biraz araştırma ve sağduyu, medya kuruluşlarının son tarihinin ne zaman olduğunu size söyleyebilir. Günlük gazetelerin her gün bir son teslim tarihi olacağı açıktır, bu nedenle bilgilerinizi günün erken saatlerinde bir gazeteciye ulaştırmak, stres biraz daha az olduğunda onlarla iletişim kuracağınız için sizin için bir avantaj olabilir. Bazı dergiler gibi aylık yayınlar uzun teslim sürelerine sahiptir ve aylar öncesinden makaleler arıyor olabilir, ay sonunda bir dergi ile bir sonraki ayın sayısına girmeye çalışmanın bir anlamı yoktur.

  1. Gazetecilerden korkmayın Onlar da insan.

İyi günleri ve kötü günleri vardır ve diğerlerinden daha güzel olacakları vardır. Ama şeker ve baharattan daha az iseler, onlardan korkmayın, tedirgin görünmedikleri için size daha çok saygı duyacaklar. Onlarla kötü bir zamanda iletişim kurarsanız, bir kez özür dileyin ve devam edin, bundan daha fazlasını özür dilemek can sıkıcı olabilir. Tüm bilgileriniz elinizin altında ise, ne hakkında konuştuğunuzu bilin ve her zaman nazik davranmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*