Etkili web sitesi metni yazmayla ilgili ipuçları

web sitesi metni

Etkili web sitesi metni yazmayla ilgili ipuçları

Harika bir web sitesinin temel özellikleri nelerdir? Bir siteyi ziyaret edip bir süre gezdikten sonra, sizi burada tutan nedir? Harika tasarım yardımcı olur. Şaşırtıcı grafikler göz alıcıdır. Ancak bir web sitesinin çalışmasını sağlayan temel özellik içeriktir.

 

Web sitenizin içeriği veya kopyası kritiktir. Kitlenizin dikkatini burada tutuyorsunuz ve kelime seçiminiz ve dilbilginiz kritik önem taşıyor. Yazım hataları ve zayıf dilbilgisi hızlı bir şekilde kapatılır. İçeriğinizin okunması kolay değilse, insanlar bilgi almak ve satın almak için başka siteye gideceklerdir.

  1. Kısa tutun

Doğru kelimeleri seçmek önemli olsa da, onları minimumda tutmak da aynı derecede önemlidir. Çevrimiçi kopyanızın uzunluğu, basılı sürümün yaklaşık yarısı kadar olmalıdır. Özlü cümleler ve kısa paragraflar da dahil olmak üzere orijinalinizi yeniden çalışın. Nokta noktaları genellikle bunu başarmanın harika bir yoludur.

  1. Sözlerinizi dikkatlice seçin

Çok açıklayıcı, günlük konuşma veya süslü sözcüklerden kaçınmaya çalışın. Açıklayıcı kelimeler genellikle okuyuculara pek bir şey anlatmaz ve kelime israfıdır.

  1. İçeriğinizi ve bilgilerinizi düzenleyin.

Basit başlayın ve ardından ayrıntılara gidin. Ana sayfanız okuyucularınızı karşılayacak ve anahtar kelimelerinizi içerecek şekilde tasarlanmıştır. Okuyuculara onlar için ne olduğunu anlatmak için tasarlanmıştır. İç sayfalarınız daha fazla ayrıntıya girebilir.

  1. Alt başlıkları kullanın.

İnsanlar genellikle internette okurken kaybolur veya sıkılır, bu nedenle dikkatlerini çekmek ve taramaya izin vermek için alt başlıklar ekleyin. Gereksiz kopyaları keserek paragrafların kısa olmasını sağlayın. Yazı tipinin okuyucu dostu olduğundan ve tüm başlıkları ve alt başlıkları kalın olduğundan emin olun.

  1. Yazım ve dilbilgisini kontrol edin

Defalarca kontrol edin İçeriğinizi kontrol edin ve doğru olduğundan emin olmak için yeniden kontrol edin. Virgül mü, iki nokta üst üste mi yoksa noktalı virgül mü olması gerektiğinden emin değilseniz, bir gramer kılavuzuna başvurmak iyi bir fikirdir. İyi dilbilgisi ve yazım, profesyonelliğinizi sağlar ve güvenilirliğinizi artırır.

  1. Ünlem işaretlerinden kaçının!

Her cümleden sonra ünlem işareti koyan insanlardan biriyseniz – durun! İnsanları sinirlendiriyorlar ve can sıkıcı! Ünlem işaretleri satış konuşmanızı daha etkili hale getirmez!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*