E-posta Pazarlaması ve İşletmede Büyüme: 2021’de Bilmeniz Gerekenler!

E-posta Pazarlaması ve İşletmede Büyüme: 2021’de Bilmeniz Gerekenler!

E-posta pazarlaması, her boyutta şirketi büyütmenin en iyi yolu olarak kabul edilmektedir. Ortalama bir e-posta kampanyasının yatırım getirisinin% 4,400 olduğunu düşündüğünüzde, bu stratejinin etkisi netleşiyor.

İşletme sahipleri, ilgi alanlarına bakılmaksızın dünya çapındaki tüketicilerin markalarla iletişimde kalmak için e-posta kullandığını bilir. Şirketler yeni ürünleri, hizmetleri ve özellikleri tanıtmak için yalnızca e-postayı kullanmakla kalmaz, aynı zamanda satışlara yol açan güven ve uyum oluşturmak için pazarlama platformunu da kullanabilir.

E-posta aboneleri genellikle işletmelerin en sadık izleyicileri olduğundan, e-posta pazarlamasının 2021’de artmaya devam etmesi şaşırtıcı değil.

Mesele şu ki, e-posta ile pazarlama, herkese uyan tek beden bir eldiven değil. Şirketler için bütçelerine, sektörlerine ve hedef kitlesine bağlı olarak belirli stratejiler işe yarayacaktır. Ancak herkes için geçerli olan birkaç ipucu var. Bugün, tüm şirketlerin önümüzdeki yıl e-posta kampanyalarının başarısını artırmak için kullanabileceği birkaç evrensel stratejiye bakacağız.

Kayıt İşlemini Kolaylaştırın

Kullanıcıların listenize katılmak için geçtikleri kayıt süreci, stratejinizin başarısını önemli ölçüde etkileyebilir. Eski bir form oluşturucu ve eski bir web sitesi teması kullanıyorsanız, insanların abone olmasını sağlamak kolay değildir.

Kullanıcılara web sitenizi ziyaret ettiklerinde yepyeni bir deneyim sunmak istersiniz. Yerinde deneyimlerin tüm cihazlardaki kullanıcılar için sorunsuz ve erişilebilir olmasını sağlamak için en güncel formu ve web sitesi oluşturucuları kullanın.

Özellikle, kayıt formunuzun yerleşimi ve yapısına odaklanın. Amaç, formu tarayıcıların dikkatini çeken bir yere koymaktır, bu nedenle tüketicilerin web sitenize nasıl göz attığını dikkatlice düşünün. Abonelik kutunuzu, satın alma yolculuğundaki aşamalarına ve bireysel ihtiyaçlara göre insanlar için anlamlı olan bir yere ekleyin.

Formunuzun tasarımı söz konusu olduğunda, daha azı daha fazladır. 3 veya daha az alana sahip bir form oluşturmanızı öneririz. Araştırmalar, bunun % 25’lik bir dönüşüm oranıyla form tamamlamaları için ideal sayı olduğunu gösteriyor . Şimdi, 6 alanlı formların% 15’lik bir dönüşüm oranı gördüğünü düşünün ve şirketlerin neden 2021’de kısa ve tatlı abonelik formları oluşturmaya odaklandıklarını anlamak kolaydır.

Yapabileceğiniz Yerde Otomatikleştirin

Otomasyon, son on yılda uzun bir yol kat etti. İşletme sahipleri ve pazarlama ekipleri, otomasyon kullanmadan başarılı bir pazarlama kampanyası yürütmenin neredeyse imkansız olduğunu bilir.

Zamanınızın çoğunu alan veya mantıklı olduğu yerlerde e-postaları otomatikleştirmeyi seçebilirsiniz. Örneğin, hoş geldiniz e-posta serinizi otomatikleştirmek, gelen kutunuzu fiziksel olarak açmadan yeni abonelerle yıldırım hızında ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır.

E-posta pazarlama stratejinizin diğer alanlarında çalışmak için otomasyon fırsatlarını kullanın. Tıklamalar, abonelikten çıkma oranı ve daha fazlası gibi ölçümlere bağlı olarak gelecekteki e-postaları planlamak için otomatik olarak gönderilen mesajlarınızdan öğrendiklerinizi kullanın.

Kendinizi zamanınız kısıtlı bulursanız veya pazarlama ekibiniz fazla mesai yapıyorsa, pazarlama stratejinize otomasyon uygulamayı düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Daha fazla kanıta mı ihtiyacınız var? Bunu düşün; otomatik e-postalar , tüm sektörlerdeki işletmeler için daha güçlü sonuçlara yol açan % 119 daha fazla tıklama görüyor .

Bölümlemeye ve Kişiselleştirmeye Odaklanma

Listenizi bölümlere ayırmanın ve kişiselleştirilmiş e-postalar oluşturmanın satışlarınızı ve katılımınızı önemli ölçüde artırabileceğini biliyor muydunuz? Tüketiciler, işletmelerden alakalı buldukları konular hakkında bilgi veren e-postalar almakla ilgileniyor.

İlginizi çekmeyen bir şey hakkında bir sürü e-posta almak istemezsiniz, değil mi? Muhtemelen sizsiniz, e-postayı en iyi ihtimalle görmezden gelirsiniz veya en kötü ihtimalle rapor edersiniz. Pazarlama e-postalarınızı kişiselleştirmemek , spam klasöründe sıkışıp kalmanın bir numaralı yollarından biridir .

Üçüncü veya dördüncü e-postanız alakalı olsa bile, birkaç e-postadan sonra damla kampanyanızdan vazgeçerlerse, bu hedef kitleniz için pek bir şey ifade etmeyecektir. İlişkilendirilebilir içerik ve teklifler içeren yüksek hedefli e-postalar göndermek, şirketinizin web sitesine daha fazla aboneyi geri getirmenin mükemmel bir yoludur.

Kişiselleştirilmiş teklifler oluşturmadan önce , potansiyel müşteri listenizi bölümlere ayırmalısınız. Potansiyel müşterilerinizi ilgi alanlarına ve alışkanlıklara göre bölümlere ayırmak veya ayırmak, e-posta açılma oranınızı etkileyici bir % 14,31 oranında artırabilir .

Kayıt işlemi sırasında hedef kitleniz hakkında, sipariş geçmişlerinden bilgi alarak veya yalnızca bir anket veya tercih formu doldurmalarını isteyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu verileri, ek satış ve trafik anlamına gelen oldukça ilgi çekici pazarlama e-postaları oluşturmak için kullanın.

Pazarlanabilir Anlara Göz Atın

Pazarlanabilir anlar, abonelerin başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak için ürün veya hizmetlerinize veya ücretsiz kaynaklarınıza işaret edebileceğiniz zaman noktalarıdır. Bu anları anlamak ve doğru zamanda doğru şeyi sunmak, e-posta pazarlama kampanyanızın yatırım getirisini artırabilir.

Çoğu kişi, iyi fırsatlar veya tavsiye aradıkları için listelere abone olur. Sebepleri ne olursa olsun, bu bilgileri müşteriniz için daha iyi bir deneyim oluşturmak için kullanın.

Bir örneğe bakalım. Evcil hayvan malzemeleri satan bir işletmeniz olduğunu söyleyeceğiz. Bir evcil hayvan sahibi, pazarlama e-postalarınızdan birine yanıt verir ve reklamı yapılmayan bir evcil hayvan maması markasında listelenen malzemeleri sorar. Müşteri sunduğunuz ürünle doğrudan ilgilenmese de, bu yine de pazarlanabilir bir an.

Artık e-postaya yanıt verebilir ve tüketiciye mağazanızdaki her iki gıda ürününe de bir bağlantıyla net bir yanıt verebilirsiniz. Bu kullanıcıya karar vermesi için ihtiyaç duyduğu tüm kaynakları verdiniz ve yerine getirip sipariş vermeleri için büyük bir şans var.

Pazarlama anlarından yararlanmak, her zaman doğrudan kâr elde ettiğiniz anlamına gelmez. Bunun yerine, müşterilerinizin sorunlu noktaların üstesinden gelmelerine , hedeflere ulaşmalarına ve sorunları çözmelerine yardımcı olarak güçlü bir ilişki kurmakla ilgilidir .

Son düşünceler

E-posta pazarlamasının burada kalacağına şüphe yok. Dünyanın her yerinden daha fazla yetişkin, e-posta listelerine abone oluyor ve günde birkaç kez gelen kutularını kontrol ediyor. İşletmenizi büyütmek için kullanabileceğiniz birçok başka pazarlama stratejisi vardır, ancak e-posta her şeyi benzersiz bir şekilde birbirine bağlar.

Sosyal medya kanallarınızı tanıtabilir, kullanıcıları anlık bildirimleri etkinleştirmeye teşvik edebilir , blog içeriği gönderebilir, geri bildirim isteyebilir ve elbette müşterileri ürünleri satın almaya teşvik edebilirsiniz. Anahtar, abonelerinize ilgilerini çeken hedefli e-postalar göndermektir. Tutarlı büyümeyi sağlamak için listenizi genişletme sürecinde de ustalaşmanız gerekir.

İşletmeniz 2021’de büyüdükçe, işinizi büyütmek için e-posta pazarlamasını kullanmanın birçok heyecan verici yolunu keşfedeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*