CEO’lar: İş dünyasında ve yönetim kurullarında itibarınızı artırmak için PR nasıl kullanılır?

ceo

CEO’lar: İş dünyasında ve yönetim kurullarında itibarınızı artırmak için PR nasıl kullanılır?

Bazı şirket yöneticileri ve CEO’lar PR’ı yalnızca şirketin tamamına fayda sağlayan bir şey olarak görüyor. Üst düzey mesleklerden pek çoğunun fark edemeyeceği şey, şirketlerinde kendilerine sunulan PR fırsatlarının kendi itibarlarını artırabileceği ve bir kurulda bir pozisyona girme veya bir sonraki kariyer hamlesini artırma şanslarını artırabileceğidir.

PR ile itibarınızı artırmak

  1. Bilinen bir uzman olun

Kendinizi alanınızda bir uzman olarak konumlandırmak için PR kullandığınızda, sektörünüzdeki veya genel halkın görmesi için yayınlanan adınız ve iş unvanınızdır. Bu, güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olur ve bir gazetecinin alanınızda bir uzmana ihtiyacı olduğunda gelecekteki durumlarda – aklınıza gelen adınızdır.

  1. Kariyer beklentilerinizi geliştirir

Muhtemel bir yönetim kurulu randevusu veya yeni bir işverenle tanıştığınızda, uzmanlığınızdan defalarca bahseden bir medya kupürü örneğini yanınıza almak güvenilirliğiniz için harikalar yaratacak ve sizi rekabetten ayıracaktır. İşveren, isminizi sektördeki ticari yayınlardan tanırsa daha da iyi.

 

  1. Bir yönetim kurulunda bir pozisyon belirleyin.

Bir yönetim kurulunda çok aranan bir pozisyonu puanlamak, sıkı çalışma ve güçlü ağlar anlamına gelirken, yönetim kurulu yöneticileri tarafından tanınmanın en iyi yollarından biri medyada görülmektir. Bir söz hakkınız ve iyi bir itibara sahip olmanızla tanınmak istiyorsunuz – tüm bunlar, yönetim kurullarının üye olmak istediği bir kişinin profilini oluşturmaya yöneliktir.

PR ne işinize yarar?

  1. Fırsatlar için hazır olun

CEOS’un inanılmaz derecede meşgul olduğu bir sır değil, ancak 15 dakikalık bir medya röportajına yer açarak, kendinize ve şirketinize binlerce dolar değerinde PR değeri sağlayabilirsiniz. Gazeteciler için ne kadar erişilebilir olursanız, alanınızda bir uzman ararken sizinle iletişim kurma şansları o kadar artar. Sadece biraz daha evet diyerek, PR sizin için gerçekten işe yarayacak.

  1. Düzenli iş ve girişimci odaklı sütunlar / makaleler arayın

Uzmanlık alanınızı çalıştığınız sektörle sınırlamanıza gerek yoktur, bir CEO olarak başkalarının duymak isteyeceği çok sayıda deneyim ve beceriye sahipsiniz. Kendinizi bir yönetim uzmanı, bir girişimci olarak veya diğer ilgili iş hikayeleri veya köşe yazıları için öne çıkarın.

  1. Sektördeki uzmanlığınızı kabul edin ve bunun hakkında haykırın

Bazen ‘uzman’ unvanını yutmak zordur. Bu günlerde herkes bir uzman gibi hissedebilir, ancak gerçek şu ki, kendi alanınızda başkalarının bilmediği bilgiye sahipsiniz ve sektörünüzde ‘uzman görüşü ve görüşü’ sunarak bundan yararlanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*