Bir şirket duyurusu basın bülteni yazmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları!

basın bülteni

Bir şirket duyurusu basın bülteni yazmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları!

Tersine çevrilmiş piramit yazma stilini kullanın: En önemli bilgileri sürümün üstüne ekleyin. Bir gazetecinin, sınırlı alana sahipse, bülteni alttan kırpması gerekebilir.

Başlangıç ​​paragrafı: Bu en önemli paragraftır ve gazeteci için bir ‘kanca’ sağlamalıdır. Kim, ne, ne zaman, nerede, neden ve nasıl olduğunu içermelidir.

Bir başlık ekleyin: Başlığınızın gerçekleri ve medya bülteninin ana noktasını belirttiğinden emin olun. Deneyin ve ilginç hale getirin ve çok uzun sürmesin.

Tarihi ekleyin: Medya yayın tarihi, yayının sol üst köşesinde olmalıdır.

Alıntıları kullanın: İşletmenizde medya yayın konusu hakkında konuşabilen belirli bir kişiden alıntılar ekleyin. Örneğin, açıklama yeni bir CEO’nun atanmasıyla ilgiliyse, yeni CEO’dan alıntılar ekleyin.

Kısa ve öz olun: Açık, kısa cümleler yazın. Paragraflarınızı kısa ve yalnızca bir cümle uzunluğunda tutun.

İletişim bilgileri: Adınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve ikinci bir irtibat kişisi dahil olmak üzere medya bülteninin sonuna iletişim bilgilerinizi ekleyin. Hedef kitlesini faaliyetlerinden haberdar eden ve doğruyu söyleyen şirketler, hedef kitlesi ile çok daha iyi bir ilişki kuracaktır. Bu, hedef kitlenizde güven ve marka sadakati oluşturacak ve işinizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*