Bir medya röportajında ​​söylenmemesi gerekenler!

medya röportajında ​​söylenmemesi

Bir medya röportajında ​​söylenmemesi gerekenler!

Medya tarafından röportaj yapmak, işletmenizin marka bilinirliğini oluşturmanın ve mesajlarınızı hedef kitlenize iletmenin harika bir yoludur. Bir medya röportajı ayrıca size bir gazeteciyle ilişki kurmaya başlama fırsatı verir. Onlara doğru bilgileri verirseniz ve çalışması kolaysanız, gelecekte sizinle tekrar görüşebilirler. Bu durumda, bir röportaj sırasında uygun şekilde davranmanız ve gazeteciye ve işinize fayda sağlamak için soruları nasıl cevaplayacağınızı bilmeniz önemlidir. Amerika Halkla İlişkiler Derneği, bir medya röportajında ​​kaçınılması gereken ifadeler ve ifadeler hakkında bazı harika ipuçları verdi.

Yorum Yok: Gazeteciler bu cümleyi söyleyerek hemen bir şeyi gizlemeye çalıştığınızı düşünecekler. Yorum yok demek yerine, soruyu neden cevaplayamadığınızı açıklayabilirsiniz.

Bunu neden soruyorsunuz: Gazetecinin soru sorma nedenini anlamak önemli değil. Gazeteci, sebebi ne olursa olsun soruyu cevaplamanızı isteyecektir. Soruyu elinizden gelen en iyi şekilde yanıtlamaya çalışın ve ardından sohbeti daha uygun bir konuya yönlendirin.

Beni yanlış mı aktaracaksınız : Gazetecinin profesyonelliğini sorgulamak sadece gazeteciyi kızdırır ve sizinle bir daha asla röportaj yapamazlar.

Bu aptalca bir soru: Gazeteciye hakaret etmeyin. Bir sorunun alakasız olduğunu düşünüyorsanız, onlara söylemek yerine, konuyu daha detaylı anlatmak için bunu bir fırsat olarak kullanın. Gazeteci konuyu daha iyi anladığında daha alakalı sorular sorabilir.

Bana yayınınızın adını bir kez daha söyleyin: Gazeteci ya da yayınlarıyla ilgili ayrıntıları bilmemek, röportajda hazırlıksız ve ilgisiz görünmenize neden olur. Mülakattan önce, olabildiğince hazırlıklı olmanıza yardımcı olmak için yayını, gazeteciyi ve tartışma konusunu araştırmalısınız.

Şimdi seninle konuşmak için çok meşgulüm, beni sonra ara: Gazeteciler genellikle kesin bir son tarihe sahipler, bu yüzden röportajı yapamazsanız başka birine soracaklar. Mülakatı hemen yapamazsanız, son tarihlerinin ne zaman olduğunu sorun ve mülakatı son teslim tarihinden önce tamamlamak için başka bir zaman ayarlayın.

Haberi/röportajı yayınlanmadan önce okumak istiyorum: Çoğu gazeteci haberi/röportajı yayınlanmadan önce görmenize izin vermez. Görmek isteyerek, işlerini doğru bir şekilde yapma yeteneklerini sorguluyor gibi görünebilirsiniz. Bir medya röportajını etkili bir şekilde yürütmenize ve en iyi yanıtları formüle edebilmenize yardımcı olacak resmi bir medya eğitimi almak iyi bir fikirdir . Bir medya röportajı sırasında başka hangi yorumları söylememelisiniz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*