Basın bülteninizin fark edilmemesinin nedenleri!

Basın bülteninizin fark edilmemesinin nedenleri

Basın bülteninizin fark edilmemesinin nedenleri!

Her PR ajansı veya şirketinin bir basın bülteni göndermeden önce kendilerine sorması gereken soru, basitçe ‘neden?’ Gazeteciler, editörler veya izleyicileriniz medya bülteniniz ve gönderdiğiniz bilgilerle neden ilgilensin? Medya üyeleri, günlük olarak çok sayıda medya bülteni, uyarı ve ikna konuşması alır ve eğer ‘haberleriniz’ hiçbir değer veya haber değeri sunmayan bir şeyse, e-postanızı büyük olasılıkla atlayacak, yok sayacak ve hatta silecektir.

  1. Kimin umrunda? Haberler kimi etkiliyor?

Hedef kitlenizin kim olduğunu ve büyük olasılıkla ne tür yayınlar okuyacaklarını düşünün ve medya bülteninizi bunlara sunun veya gönderin. Editörler, okuyucularının ilgisini çekmeyen haberlerle asla ilgilenmeyecekler.

  1. Onlar neyi önemsiyorlar?

Her şey tersine çevrilmiş piramitle ilgili. En ilginç, habere değer bilgileri en üste yerleştirin ve en az ilginç haberlerle bitirin. Hedef kitleniz, önemsedikleri bir şeyle başlayan bir makaleyi okumakla daha çok ilgilenecektir.

  1. Ne zaman umursayacaklar?

Haberlerinizin zamanlamasını düşünün. Zamana duyarlı mı? Ürün ne zaman satışa sunulacak? Bazı ürünler veya hizmetler için, medya yayın veya satış konuşmasının zamanlaması, sürüm veya lansmanla aynı olmalıdır. Kullanmak veya görmek için somut bir şey olmadıkça, insanlar umursamayacaktır.

Bir dahaki sefere, gönder’i tıklamadan önce arkanıza yaslanın ve hedef kitlenizin bu konuda ne düşüneceğini düşünün veya daha iyisi, ‘ne olmuş’ testini yapmak için dışarıdan birisini bulun. Dürüst olmak en önemli şeydir. % 100 kesinlikle hedef kitlenizin yazdıklarınızı önemseyeceğini söyleyemezseniz, o zaman bu değerli bir haber olmayabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*