Basın bülteninizi servis etmeden önce kontrol etmeniz gereken beş şey!

kontrol etmeniz gereken

Basın bülteninizi servis etmeden önce kontrol etmeniz gereken beş şey!

Bir basın bülteni yazmak, Halkla İlişkiler profesyonellerinin temel becerilerinden biridir, ancak bazı basit kuralları gözden kaçırmak olasıdır. EReleases’ın kurucusu Mickie Kennedy, Gönder’i tıklamadan önce kontrol edilmesi gereken beş basit şey sağladı.

  1. Haber değeri: Medya bültenleri nihayetinde markanızı tanıtmak için bir araçtır, ancak anlatacak ilginç bir hikayeniz yoksa, yayınlanmayacaktır. Haber değeri olmayan hikayeler gönderirseniz, güvenilirliğini kaybedersiniz ve sonunda gazeteciler sizi görmezden gelmeye başlar.

 

  1. İddialar ve istatistikler: Reklamlar heyecanla ilgili olabilirken, haberler gerçeklerle ilgilidir. İlginç bir hikaye olması gerekiyor, ama en az onun kadar önemlisi tarafsız ve doğru olması gerekiyor. Aksi takdirde, bu bir haber değil. Gerçeklerinizi iki kez kontrol edin ve aldatıcı veya yanıltıcı ifadeler eklemeyin.

 

  1. SEO: Basın bültenleriniz büyük olasılıkla online olacaktır. Alakalı anahtar kelimeleri hedeflerseniz en etkili olurlar. Doğal olarak yapabiliyorsanız, anahtar kelimeyi başlığa ekleyin.

 

  1. Temel bilgiler: Her zaman bir başlık ve alt başlık, çıkış tarihi, ‘kim, ne, ne zaman, nerede ve neden’ yanıtlarını, iletişim bilgilerinizi ve şirketin kısa bir biyografisini ekleyin.

 

  1. Sadeleştirin: Ortam yayınınızın olabildiğince sıkı ve noktaya kadar olduğundan emin olun – çok fazla bilgi kötü bir şey olabilir. Gereksiz bilgilere yer verilmemelidir. Sonuç olarak, yalnızca markanızı değil, hedef medyanızı ve hedef kitlenizi de aklınızda bulundurmanız çok önemlidir. Bu size medya bülteninizin yayınlanmasını sağlamak ve gazetecilerle ilişkiler kurmak için en iyi şansı verecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*